fbpx
Strona głównaCenyPozostałe notowaniaA może by tak kupić 20 tys. hektarów gruntów rolnych we Włoszech?...

A może by tak kupić 20 tys. hektarów gruntów rolnych we Włoszech? Okazja trafia się doskonała

We Włoszech na aukcji zostanie wystawiony obszar o powierzchni 20 tys. hektarów o wartości 260 mln euro. Udział mogą w nim wziąć również rolnicy zagraniczni. Ale jest podstawowy wymóg.

Jak donosi Agra Europe (AgE), we Włoszech wystawiono na aukcję obszar o łącznej powierzchni 20 tys. o wartości około 260 mln euro. W aukcji mogą brać udział rolnicy zagraniczni. Jednakże jest jeden bezwzględny warunek: ziemia musi być nadal wykorzystywana do celów rolniczych.

Instytut Badań Rynku i Informacji Rynkowej (ISMEA), który należy do włoskiego Ministerstwa Rolnictwa, oferuje grunty na sprzedaż za pośrednictwem Narodowego Banku Gruntów Rolnych (BTA). Aplikacja działa za pośrednictwem portalu ISMEA Banca delle Terre. Zainteresowani mogą się tam jeszcze rejestrować na aukcję do 5 czerwca do godz. 12:00.

Jak wyjaśnia AgE, większość gruntów znajduje się na Sycylii (36%), kolejne 13% w Toskanii, 12% na Sardynii, 9% w Apulii i 7% w regionie Basilicata.

Według Agra Europe rolnicy do 41 roku życia mogą płacić cenę zakupu w ratach nawet przez 30 lat. Narodowy Bank Gruntów Rolnych (BTA) zrealizował już pięć takich inicjatyw.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.