fbpx

Hektar poniżej 9 tys. zł i 46 tysięcy sztuk bydła w gratisie

Na sprzedaż została właśnie wystawiona ogromna, bo licząca 44 tys. hektarów farma w Paragwaju i przeliczając cenę na złotówki faktycznie da się kupić 1 hektar poniżej 9 tys. zł. Dodatkowo w cenie nabywca otrzyma ogromne, bo liczące 46 tys. sztuk stado bydła mięsnego.

Niestety aby stać się posiadaczem tego ogromnego gospodarstwa trzeba dysponować ogromnymi zasobami finansowymi, ponieważ cała farma została wyceniona na 90 mln USD.

Samasz loteria - baner

Farma położona jest w zachodniej części Paragwaju , w samym sercu regionu Gran Chaco. Gospodarstwo ma powierzchnię 44 tys. ha w skład których wchodzi rezerwat leśny o powierzchni 18,5 tys. ha, 25 tys. hektarów pastwisk i 500 ha gruntów ornych. Firma zatrudnia ponadto 95 pracowników. Jednak to nie ziemia jest największą wartością tego gospodarstwa, a ogromne stado bydła mięsnego.

Na pastwiskach wypasa się ponadto 46 tys. sztuk bydła, głównie rasy Brangus, będącej krzyżówką Angusa i Brahmana. Bydło żywi się głównie trawą i wypasa się przez cały rok. W porze suchej zwierzęta otrzymują dodatkową porcję siana i paszy treściwej. Bydło poddaje się ubojowi w średnim wieku od 23 do 26 miesięcy i jest później eksportowane m.in. do Chile, Izraela, Tajwanu i Brazylii.

Obecnie firma należy do 23 akcjonariuszy, głównie osób prywatnych z Niemiec, ale także części inwestorów pochodzi ze Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii. Głównym udziałowcem jest przedsiębiorca mieszkający w Hamburgu.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

2 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.