fbpx
Strona głównaWiadomościPrzez działania wojenne i zaminowanie terenu na Ukrainie ubędzie 10 proc. powierzchni...

Przez działania wojenne i zaminowanie terenu na Ukrainie ubędzie 10 proc. powierzchni pod uprawy

Wedle najnowszych szacunków powierzchnia ziemi rolnej, której nie da się wykorzystać w obecnym sezonie uprawowym powinna być mniejsza niż początkowo sądzono.

Ze względu na toczący się konflikt i zagrożenie ostrzałem i działaniami wojennymi, a przede wszystkim przez zaminowanie pól w tym roku nie da się rolniczo wykorzystać około 10 proc. powierzchni uprawowej – powiedział agencji Interfax wiceminister polityki rolnej i żywnościowej Taras Wysocki.

– W rzeczywistości około połowa terytoriów, które zostały okupowane i wyzwolone lub na których trwają działania wojenne, jest zagrożona. Nie dotyczy to całego terytorium Ukrainy. Jeśli te powierzchnie są oszacowane na terenie całego kraju, to może to być do 10 proc. powierzchni zasiewów. Nadal istnieje większe ryzyko, że możemy nie mieć czasu na ich fizyczne rozminowanie i wykorzystanie w obecnym sezonie uprawowym  – powiedział wiceminister.

Według Wysockiego te 10 proc. powinno obejmować również obsiane tereny na tymczasowo okupowanych terenach, gdzie rosyjscy okupanci kradną maszyny rolnicze lub niszczą je na miejscu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.