fbpx

Senator z Podlasia sekretarzem stanu w MR i RW

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski 13 sierpnia wręczył senatorowi Tadeuszowi Romańczukowi akt powołania na sekretarza stanu w MRiRW. W ramach podziału kompetencji będzie odpowiadał za rynki rolne i gospodarkę ziemią.

Nowy członek ścisłego kierownictwa resortu rolnictwa urodził się 28 lutego 1957 r. w Bielsku Podlaskim. W 2001 r. ukończył studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku.

W latach 1980–85 pracował w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych jako kierowca. W okresie 1985–98 prowadził gospodarstwo rolne w miejscowości Mień. W 1998 r. został prezesem zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek” w Bielsku Podlaskim, a w 1999 r. – „Mlekovita” Spółka z o.o.

W latach 1990–92 sprawował mandat radnego Rady Miasta Brańska, a w okresie 1994–98 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Brańsk. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Żonaty, ma dwie córki i dwóch synów.

Źródło: MRiRW

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner