fbpx
Strona głównaPrawo i finanseRząd zapowiada powstanie specjalnego systemu ubezpieczeń od klęsk żywiołowych  i chorób zwierząt

Rząd zapowiada powstanie specjalnego systemu ubezpieczeń od klęsk żywiołowych  i chorób zwierząt

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z rolnikami Mieszewie, województwo pomorskie  zapowiedział stworzenia  specjalnego  ubezpieczenia  od klęsk żywiołowych i chorób zwierząt.

– Zjawiska pogodowe, choroby spotykające zwierzęta, ale także szkody – one wszystkie muszą być ubezpieczone ze wsparciem państwa. Tutaj z tego miejsca mogę obiecać, że ten system zbudujemy szybko. W następnych miesiącach będzie gotowy. Tak, żeby na kolejny sezon był rzeczywistością gospodarczą dla rolników – mówił w Mieszewie Mateusz Morawiecki.

Jak podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów  rząd stworzy przełomowy program ubezpieczeniowy dla rolników, który będzie chronił przed skutkami klęsk żywiołowych, nawałnic, susz, ale również od chorób zwierzęcych. Bardzo często dzieło wieloletniej, ciężkiej pracy upada przez pogodę. W całej Polsce rolnicy podkreślają nieprzewidywalność pogody i zmienność zjawisk atmosferycznych. Ubezpieczenie będzie dostępne dla wszystkich rolników.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.