fbpx

Dopłaty do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2024 roku. Ile wyniosą?

W Rządowym Centrum Legislacyjnym pojawił się projekt rozporządzenia ws. wysokości dopłat do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2024 r. Określa on warunki i wysokość dopłat do składek ubezpieczeniowych.

Według projektu w 2024 r. dopłata do składki z tytułu ubezpieczenia ma wynieść w przypadku upraw zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, drzew i krzewów owocowych, truskawek, ziemniaków, buraków cukrowych lub roślin
strączkowych – 65% składki do 1 ha uprawy, zaś dla bydła, koni, owiec, kóz, drobiu lub świń – 65% składki do 1 sztuki.

Samasz loteria - baner

W przypadku upraw dopłaty mają dotyczyć umów ubezpieczenia od zasiewu lub wysadzenia do ich zbioru od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych przez huragan, powódź, deszcz nawalny, grad, piorun, obsunięcie się ziemi, lawinę, suszę oraz ujemne skutki przezimowania lub przymrozki wiosenne, zaś w przypadku zwierząt gospodarskich od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych przez huragan, powódź, deszcz nawalny, grad, piorun, obsunięcie się ziemi, lawinę oraz w wyniku uboju z konieczności.

Projekt rozporządzenia skierowany został do konsultacji publicznych.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.