fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaRynek wieprzowiny: Chiny samowystarczalne?

Rynek wieprzowiny: Chiny samowystarczalne?

Agencja prasowa Bloomberg informuje, że Chiny, największy na świecie producent i konsument wieprzowiny, wyznaczyły sobie długoterminowy cel, aby zapewnić podaż wystarczającą do zaspokojenia 95% popytu.

Podobnie jak w przypadku, wołowiny celem jest osiągnięcie 85% samowystarczalności, a w przypadku produktów mlecznych celem jest pokrycie ponad 70% konsumpcji krajowej produkcji.

Chiny obecnie odbudowują swój przemysł wieprzowy. Afrykański pomór świń zdziesiątkował chlewnie w kraju w 2018 roku i kraj musiał znacznie zwiększyć import, aby zaspokoić popyt krajowy.

Celem Chińczyków jest także osiągnięcie przez 70% producentów dużych mocy produkcyjnych do 2025 r., a 85% do 2030 r. Niedawno poinformowano, że chińskie rezerwy wieprzowiny są bliskie wyczerpania, mimo że dane są uważane za tajemnicę państwową.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.