fbpx

Główny Lekarz Weterynarii zmniejsza restrykcje związane z ASF

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o złagodzeniu restrykcji w przemieszczaniu świń, mięsa oraz produktów wieprzowych związanych z ASF. Decyzja dotyczy trzech powiatów w woj. wielkopolskim.

Komisja Europejska opublikowała w dniu 1 marca br. rozporządzenie wykonawcze 2024/808 z dnia 29 lutego 2024 r. zmieniające załączniki I i II do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń.

Samasz loteria - baner

Dokonane zmiany dotyczą m.in. przeniesienia obszarów objętych ograniczeniami z części III załącznika do części II załącznika, co wiąże się ze złagodzeniem restrykcji w przemieszczaniu świń, mięsa oraz produktów wieprzowych w powiatach:

– obornickim (część gminy Oborniki),

– poznańskim (gmina Rokietnica),

– szamotulskim (gmina Obrzycko z miastem Obrzycko oraz gmina Szamotuły).

Jak informuje GIW, zmiany obowiązują od 2 marca 2024 roku, a nowe rozporządzenie znajduje się pod linkiem: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=OJ:L_202400808

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.