fbpx

Europa ugoruje, a Chiny chcą zwiększyć produkcję zbóż o 50 mln ton do 2030 roku

Podczas gdy Komisja Europejska dąży do ograniczenia powierzchni upraw rolnych, Chiny chcą znacznie zwiększyć produkcję zbóż i oleistych – o, bagatela, 50 mln ton do 2030 roku.

Ile to 50 mln ton? To znacznie więcej niż produkuje np. Polska ze zbiorami na poziomie prawie 36 mln ton w 2023 roku.

Samasz loteria - baner

Celem chińskiej polityki jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w kraju, bo choć w Państwie Środka popyt i podaż równoważą się, to wg Narodowej Komisji Rozwoju i Reform, w przyszłości może dojść do powstania różnic.

– W planie stwierdzono, że głównymi czynnikami wzrostu produkcji zbóż będą kukurydza i soja. W przypadku ryżu i pszenicy nacisk położony jest na poprawę jakości i optymalizację struktury. Rozwój produkcji ziemniaków oraz innych rodzajów zbóż będzie promowany w oparciu o lokalne warunki – czytamy w serwisie Xinhua.

Chiny są największym producentem zbóż na świecie, ale także bardzo znaczącym importerem. Nie dziwi więc dążenie Państwa Środka do zwiększenia produkcji ziarna.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.