fbpx
Strona głównaTechnikaRopa: Nowy Maus załaduje ziemniaki

Ropa: Nowy Maus załaduje ziemniaki

Model Potato Maus 5, bo o nim mowa, bazuje na modelu Maus 5 przeznaczonym do załadunku buraków cukrowych. Aby “mysz” mogła czyścić i ładować ziemniaki, dokonano w niej szeregu modyfikacji.

Producent wykorzystał tutaj 8-metrowy podbieracz. Jego palce wbijają się w ziemię na 5 cm i kierują ziemniaki na przenośnik za pomocą walca grzebieniowego. Ziemniaki czyszczone są następnie z chwastów i gleby przez 8 walców czyszczących, których intensywność pracy regulowana jest przez operatora z kabiny maszyny.

Ropa Maus 5 do ziemniaków skrobiowych
fot. Ropa

Następnie ziemniaki przechodzą kolejne etapy czyszczenia m.in. na przenośniku w formie łańcucha sitowego i w korycie czyszczącym, gdzie pozbawiane są resztek roślinnych i pozostałości gleby. Załadunek na samochody odbywa się przy pomocy 15-metrowego przenośnika. W Mausie wykorzystano także system wagowy, który pozwala uniknąć przeciążania pojazdów transportowych. Maszyna przeznaczona jest do załadunku ziemniaków przemysłowych.

 

 

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.