fbpx

Ropa: Nowy Maus załaduje ziemniaki

Model Potato Maus 5, bo o nim mowa, bazuje na modelu Maus 5 przeznaczonym do załadunku buraków cukrowych. Aby “mysz” mogła czyścić i ładować ziemniaki, dokonano w niej szeregu modyfikacji.

Producent wykorzystał tutaj 8-metrowy podbieracz. Jego palce wbijają się w ziemię na 5 cm i kierują ziemniaki na przenośnik za pomocą walca grzebieniowego. Ziemniaki czyszczone są następnie z chwastów i gleby przez 8 walców czyszczących, których intensywność pracy regulowana jest przez operatora z kabiny maszyny.

Samasz loteria - baner

Ropa Maus 5 do ziemniaków skrobiowych
fot. Ropa

Następnie ziemniaki przechodzą kolejne etapy czyszczenia m.in. na przenośniku w formie łańcucha sitowego i w korycie czyszczącym, gdzie pozbawiane są resztek roślinnych i pozostałości gleby. Załadunek na samochody odbywa się przy pomocy 15-metrowego przenośnika. W Mausie wykorzystano także system wagowy, który pozwala uniknąć przeciążania pojazdów transportowych. Maszyna przeznaczona jest do załadunku ziemniaków przemysłowych.

 

 

 

 

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.