Ropa: Nowy Maus załaduje ziemniaki

fot. Ropa

Model Potato Maus 5, bo o nim mowa, bazuje na modelu Maus 5 przeznaczonym do załadunku buraków cukrowych. Aby “mysz” mogła czyścić i ładować ziemniaki, dokonano w niej szeregu modyfikacji.

Producent wykorzystał tutaj 8-metrowy podbieracz. Jego palce wbijają się w ziemię na 5 cm i kierują ziemniaki na przenośnik za pomocą walca grzebieniowego. Ziemniaki czyszczone są następnie z chwastów i gleby przez 8 walców czyszczących, których intensywność pracy regulowana jest przez operatora z kabiny maszyny.

Ropa Maus 5 do ziemniaków skrobiowych
fot. Ropa

Następnie ziemniaki przechodzą kolejne etapy czyszczenia m.in. na przenośniku w formie łańcucha sitowego i w korycie czyszczącym, gdzie pozbawiane są resztek roślinnych i pozostałości gleby. Załadunek na samochody odbywa się przy pomocy 15-metrowego przenośnika. W Mausie wykorzystano także system wagowy, który pozwala uniknąć przeciążania pojazdów transportowych. Maszyna przeznaczona jest do załadunku ziemniaków przemysłowych.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności