Rolnicy handlujący na targowiskach zwolnieni z opłaty targowej

Mamy dobre informacje dla rolników sprzedających na targowiskach swoje płody rolne. Od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. nie będzie od nich pobierana opłata targowa.

Jak się dowiedzieliśmy, z tytułu niepobierania opłaty jednostkom samorządu terytorialnego przysługiwać będzie rekompensata ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Obowiązujące w 2021 roku przepisy w zakresie opłaty targowej wynikają z uchwalonej w grudniu ub.r. nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

To bardzo dobra wiadomość – cieszy się pan Stanisława ze wsi Wola Kałkowa sprzedający wyhodowane w swojej zagrodzie owoce i warzywa na targowisku w Kutnie (województwo łódzkie). Koronawirus sprawił, że bardzo spadły mi zyski z handlu. Czasami zdarzało się, że przez cały dzień udało mi się zarobić jedynie na targową taksę.

Nowelizacja ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedłuża również możliwość stosowania przez gminy rozwiązań w zakresie podatku od nieruchomości, dla przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu skutków COVID-19 .

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi rady gmin, w drodze uchwały, będą mogły także wprowadzać, za wybrane miesiące pierwszego półrocza 2021 r. zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, oraz przedłużać terminy płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w wybranych miesiącach pierwszego półrocza 2021 r., nie dłużej niż do 31 grudnia 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności