fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyPoniedziałkowe notowania na Matif z niewielkimi zmianami

Poniedziałkowe notowania na Matif z niewielkimi zmianami

Ze względu na nieobecność amerykanów (Święto Pracy) aktywność inwestorów na europejskim rynku była ograniczona. Ceny pszenicy i rzepaku symbolicznie spadły, a kukurydzy nie zmieniły się przy niewielkiej skali obrotu na giełdzie Matif.

Jak informuje portal ewgt.com.pl taniejąca pszenica z basenu Morza Czarnego i rosnący eksport z Ukrainy i Rosji wywiera presję na unijne ceny tego zboża (zamknięcie na poziomie 323 euro/t). Kukurydza trzyma się jednak na dotychczasowych poziomach (zamknięcie 316,25 euro/t) pod wpływem pogarszających się perspektyw zbiorów w UE i USA.

Zapowiadane bardzo dobre zbiory nasion oleistych na świecie, w tym rzepaku i soi nie sprzyjają wzrostom cen tych kontraktów (rzepak zamknął się na poziomie 612,5 euro/t). Być może jakiś impuls wzrostowy będzie pochodził z rynku ropy po tym jak OPEC+ obniżył wczoraj limity dziennego wydobycia o 100 tys. baryłek. Ropa Brent odbiła w poniedziałek o 3% w górę.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.