Polski Związek Niezależnych Producentów Świń: nowa organizacja skupiająca producentów

Z inicjatywy hodowców trzody chlewnej z województwa kujawsko – pomorskiego powstał Polski Związek Niezależnych Producentów Świń. Spotkanie założycielskie miało miejsce 14 grudnia br. w miejscowości skórki, gmina Rogowo, województwo kujawsko – pomorskie.

Nowa organizacja ma reprezentować rodzinne gospodarstwa utrzymujące świnie, bronić interesów polskich  niezależnych producentów i hodowców trzody chlewnej wobec organów administracji i władzy. Jak podaje Kujawsko – Pomorska Izba Rolnicza jednym z jej priorytetów  jest wywieranie skutecznego nacisku na ustawodawców i służby kontrolujące i uczestniczące w produkcji świń.

Ma również służyć dialogowi i wymianie poglądów/stanowisk z przedstawicielami władzy, administracji, samorządów oraz służbami. Ponadto  lobbować na rzecz branży trzodziarskiej oraz znajdować skuteczne kanały dotarcia w celu promocji całego sektora, krajowej produkcji i polskiej wieprzowiny.

Dla członków Polskiego Związku Niezależnych Producentów Świń ważna jest wymiana informacji i doświadczeń pomiędzy członkami oraz załatwianie bieżących spraw w imieniu hodowców i producentów trzody chlewnej.

Według członków PZNZP  tematy do załatwienia na już  to przede wszystkim: ASF – funkcjonowanie w strefach ASF, ustawa o budownictwie, Krajowy Program Strategiczny, PROW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności