Policzą polska wieś

Główny Urząd Statystyczny planuje 2020 roku policzyć wszystkich rolników w Polsce i dowiedzieć się jakie uprawy i rodzaje hodowli preferują w swoich gospodarstwach.

Choć zgodnie z z kalendarzem badań Eurostatu oraz wytycznymi FAO powszechny spis rolny odbędzie się dopiero  za dwa i pół roku już dziś GUS  chcąc  solidarnie przygotować się do realizacji tego zadania rozpoczął przygotowania do tego wydarzenia.

Pierwszym krokiem,, w wielkim liczeniu polskiej wsi’’ są ogłoszone kilka dni temu konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym spisie rolnym.

Państwa udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby – informuje GUS

Udział w konsultacjach polega na wypełnieniu zamieszczonego  na stronie  internetowej Głównego  Urzędu Statystycznego kwestionariusza. Plik z odpowiedziami  zależy przesłać na adres e-mail: konsultacje@stat.gov.pl. Ankietę  można wypełniać do  30 kwietnia br.

Źródło: GUS