fbpx
Strona głównaPozostałeBioenergiaOgraniczenia produkcji biopaliw w Unii Europejskiej nie będzie

Ograniczenia produkcji biopaliw w Unii Europejskiej nie będzie

Parlament Europejski zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej zagłosował za odrzuceniem poprawek, które nałożyłyby dalsze ograniczenia na produkcję biopaliw.

– Parlament Europejski mądrze zignorował nawałę mylących twierdzeń na temat zrównoważonego rozwoju europejskich biopaliw, a zamiast tego poparł stałą rolę tego ważnego odnawialnego źródła energii w dekarbonizacji transportu w UE – stwierdził David Carpintero, dyrektor generalny Europejskiego Stowarzyszenie Energetyki Odnawialnej ePURE cytowany przez Ethanol Producer.

Udział biokomponentów z roślin uprawnych jest ograniczony do maksymalnie 7 proc. zużycia energii w transporcie drogowym i kolejowym. Wg specjalistów dodatkowe ograniczenia stanowiłyby problem w osiągnięciu celów związanych z dekarbonizacją i skutkowałyby zwiększeniem importu paliw kopalnych.

Carpintero twierdzi, że zachowanie obecnego udziału biokomponentów w paliwie jest niezbędne, szczególnie wobec niedopuszczalnej wizji zwiększenia importu źródeł energii.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.