fbpx

O cenach złomu powyżej 2 zł/kg możemy na razie zapomnieć

O ile jeszcze miesiąc, czy dwa temu ceny złomu stalowego na poziomie 2 i więcej złotych były normą, to obecnie spadek sięga już blisko 50 proc. i najczęściej obowiązujące ceny oscylują w granicach 1,1 – 1,2 zł/kg.

Najwyższą ceną, jaką znaleźliśmy za czysty złom grubej stali było 1,2 zł za kilogram. Jeszcze wyższe ceny osiąga złom klasy N-6 (szyny), za który płaci się obecnie 1,3 – 1,4 zł/kg, ale jest to i tak o złotówkę mniej niż jeszcze 2 miesiące temu. Również ceny żeliwa mocno spadły i obecnie ciężko znaleźć oferty kupna powyżej 1,3 zł/kg. Częściej oscylują one w okolicach 1,2 zł/kg.

Samasz loteria - baner

Co ciekawe ceny złomu aluminiowego nie uległy większym zmianom i średnio płaci się za niego ok. 6 zł/kg. Puszki kosztują 5 – 7 zł/kg, zaś chłodnice 5 – 6 zł/kg.

Niewiele tylko spadły ceny złomu miedzi millbera i obecnie ceny oscylują w granicach 34 -35 zł/kg, a za niesortowany ok. 30 – 32 zł/kg.

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności chociażby od regionu, ceny złomu mogą się różnić, niekiedy nawet o kilkanaście groszy. Niestety dla sprzedających osiągniecie cen z marca czy kwietnia br. jest na ten moment niemożliwe.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.