fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościNowy Ursus 3514? Nie, to jego zmodyfikowany bliźniak. I to z silnikiem...

Nowy Ursus 3514? Nie, to jego zmodyfikowany bliźniak. I to z silnikiem Perkinsa. Ile kosztuje? [video]

Polskich producentów ciągników już właściwie nie ma, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że firma Kraft ze Zwolenia produkuje traktory, które zwłaszcza dla mniejszych gospodarstw oraz sadowników mogą być ciekawą alternatywą.

Podczas minionej wystawy Zielone Agro Show 2022 w Ułężu naszą uwagę przykuł ciągnik Kraft 20C4LU, który wyglądał dziwnie znajomo. Okazało się, że maszyna ta to dobrze znany, produkowany jeszcze w warszawskim Ursusie model 3512 z dołożonym przednim napędem.

Wielu użytkowników pomyśli pewnie, że tego typu ciągniki w obecnych czasach nie mają już racji bytu, jednakże nie będą mieli racji bo zapotrzebowanie na tego typu proste, nieskomplikowane ciągniki nadal jest całkiem spore, co doskonale pokazuje schodząca na pniu produkcja firmy Kraft.

Zobacz także:

Dlaczego Ursus musiał upaść?

Wspomniany model wyposażony jest w silnik Perkins serii 1000 z turbiną, o pojemności 2990 cm3 i mocy 65 KM. Traktor jest w pełni mechaniczny, bez elektroniki a wszystkie części do niego kupimy w większości sklepów z częściami rolniczymi. Niewątpliwą zaletą jest również cena, która za prezentowany egzemplarz wynosi 125 tys. zł brutto.

Oprócz wymienionego wyżej modelu firma Kraft prezentowała również 2 modele, jeden w wersji rolniczej a drugi sadowniczej z kabinami ale również prostą, nieskomplikowaną budową. Warto również dodać, że obecnie średni czas od zamówienia do odbioru gotowego ciągnika nie powinien przekroczyć 4 tygodni.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.