Niskie ceny skupu zbóż

Nadal nie mamy dobrych wieści dla producentów zbóż. Ceny oferowane w skupach są niskie i nic nie zapowiada, aby miało się to najbliższym czasie zmienić.

Zdaniem ekspertów z Internetowej Giełdy Rolnej ( e – WGT) zbliżające się żniwa i stabilizacja złotego spowodowały, że ceny zbóż znacznie spadły.  Ceny pszenicy konsumpcyjnej zrównały się obecnie z ceną pszenicy paszowej i wynoszą obecnie od 820 – 870 zł/t netto.

– Popyt na ziarno znacznie zmalał. Wysokie ceny zbóż i spadek ceny mięsa wpłynęły na mniejsze nasadzenia drobiu, a tym samym mniejsze zapotrzebowanie na zboże paszowe. Na rynku mało jest zawieranych transakcji sprzedaży. W zasadzie kończy się realizacja starych kontraktów. Wzrasta natomiast zainteresowanie podpisywaniem umów na zboże z nowych zbiorów. Najwięcej jest chętnych na sprzedaż rzepaku, pszenicy konsumpcyjnej i kukurydzy mokrej. Ceny kontraktów uzależnione są od terminów realizacji dostawy – informuje Renata Borczyk, analityk  e – WGT.

Źródło: e – WGT

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności