fbpx

Niemiecka kolej chce wywieźć ukraińskie zboża

Tematem przewijającym się w ostatnich tygodniach przez media zarówno krajowe jak i zagraniczne jest niewątpliwie eksport ukraińskich zbóż. Pozostanie tak jeszcze z pewnością przez dłuższy czas do momentu wypracowania sensownych rozwiązań. Jedno z nich proponuje niemiecka kolej. 

Jak informuje portal  kaack-terminhandel.de, Deutsche Bahn planuje dostarczać pszenicę z Ukrainy do niemieckich portów w Rostocku, Hamburgu, Brake i Bremerhaven. Kilka podróży tygodniowo pociągami towarowymi przez Rumunię i Polskę ma zapewnić rosnący przepływ towarów.

Samasz loteria - baner

Szczegóły dotyczące zakresu nie zostały jeszcze ogłoszone. Otwiera to alternatywną lub drugą możliwość eksportu ukraińskich towarów. Według uczestników rynku negocjacje importowe Egiptu wynoszą około 640 tys. ton i ze względu na słabość euro pszenica z UE powinna mieć przewagę.

Jeśli chodzi o wspomniane negocjacje dotyczące ewentualnego ukraińskiego eksportu, opinie wielu uczestników rynku są bardzo zróżnicowane. Istnieje szeroki zakres od pozytywnych sukcesów negocjacyjnych po sceptyczne wypowiedzi.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.