Mogą przez 90 dni pracować bez wizy

Obywatele Ukrainy posiadający paszporty biometryczne mogą podróżować i pracować w Polsce bez konieczności uzyskania wizy przez okres 90 dni w okresie 180 dni, jeżeli dysponują stosownymi dokumentami uprawniającymi do podjęcia pracy w Polsce (oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy, zezwolenie na pracę sezonową lub zezwolenie na pracę).

Tym samym Ministerstwo Spraw Zagranicznych pozytywnie rozpatrzyło prośbę Związku Sadowników RP o umożliwienie przekraczania granicy obywatelom Ukrainy na podstawie zaświadczenia o wpisie do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej bez konieczności uzyskiwania wizy. Zdaniem sadowników taki proces da możliwość większej liczbie pracowników podjąć zatrudnienie w rolnictwie.

Jak podkreśla Mirosław Maliszewski, prezes ZSRP w chwili obecnej, w przededniu rozpoczęcia sezonu zbiorów owoców jagodowych pozyskanie pracownika jest priorytetem dla tysięcy polskich gospodarstw.

Krzesimir Drozd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności