Ministerstwo Środowiska głuche na skargi rolników

Nadal nie ma uregulowań prawnych pozwalających na wypłatę odszkodowań za szkody w uprawach spowodowane przez dzikie ptactwo. Problem ten narasta ponieważ, w ocenie rolników zwiększają się populacje dzikich zwierząt. Szkody powodowane są głównie przez dzikie gęsi, żurawie, kormorany czy łabędzie.

Ministerstwo Środowiska pozostaje głuche na skargi rolników. Spotkania w tej sprawie z pracowników resortu środowiska z przedstawicielami samorządu rolniczego czy związków rolniczych mają charakter kurtuazyjny i zwykle kończą się  jedynie wspólnym wypiciem herbaty.

Jak podkreślają izby rolnicze opinia , że  szkody powodowane przez ptaki trudno udowodnić, nie wydaje się obecnie być przeszkodą nie do pokonania, ze względu na możliwość sporządzenia dokumentacji fotograficznej.

Ostatnie pismo samorządu rolniczego skierowane do Ministra Środowiska też nie przyniosło żadnych rezultatów, choć  w odpowiedzi stwierdzono, że zagadnienie związane z negatywnym oddziaływaniem chronionych gatunków ptaków na gospodarkę rolną stanowi ważną i istotną kwestię, która będzie przedmiotem dalszych analiz i ocen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności