fbpx
Strona głównaWiadomościDopłaty do nawozów potrzebne również na przyszły sezon

Dopłaty do nawozów potrzebne również na przyszły sezon

W związku z utrzymywaniem się wysokich cen nawozów Krajowa Rada Izb Rolniczych  wnioskuje do ministra rolnictwa i rozwoju wsi o przygotowanie kolejnych naborów wniosków o przyznanie dopłat do zakupu nawozów, aby nie obniżać krajowej produkcji zbóż i roślin oleistych ze względu na oszczędne nawożenie.

Zdaniem izb rolniczych w kolejnych naborach kwota pomocy powinna być zwiększona, a wsparcie powinno przysługiwać do każdego hektara, bez względu na powierzchnię gospodarstwa.

Ponadto samorząd rolniczy apeluje do kierownictwa resortu rolnictwa o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu zapewnienia dostępności na rynku nawozów mineralnych.

–  Z niepokojem rolnicy obserwują drastyczny brak nawozów w punktach sprzedaży. Problem dotyczy szczególnie nawozów wieloskładnikowych, które zapewniają optymalne dla roślin proporcje składników odżywczych. Zaburzenia na rynku nawozów mogą doprowadzić do gwałtownego spadku plonów – uzasadnia Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.