Ministerstwo Rolnictwa chce zachęcać do podejmowania działalności rolniczej

fot. Jed Owen, unsplash.com

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzone są obecnie prace mające na celu wdrożenie katalogu interwencji ukierunkowanych na stabilizację dochodów młodych rolników: płatności dla młodych rolników w ramach płatności bezpośrednich oraz zachęcanie do podejmowania działalności rolniczej poprzez premie dla osób po raz pierwszy podejmujących taką działalność.

Jak się dowiedzieliśmy, resort rolnictwa planuje również wprowadzić  preferencje dla młodych rolników w zakresie instrumentów wsparcia inwestycyjnego.

Uzupełnieniem tych interwencji będzie zabezpieczanie młodym rolnikom dostępu do odpowiedniej wiedzy i doradztwa, co powinno przełożyć się na zmniejszenie ryzyka związanego z podjęciem i prowadzeniem po raz pierwszy działalności rolniczej. MRiRW zamierza podjąć działania dla lepszego powiązania programów dla młodych rolników z gospodarstwem rodzinnym.

Warto jednak przytoczyć tu klasyczną maksymę – Primum non nocere; po pierwsze nie szkodzić – która powinna przyświecać działalności każdego resortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności