fbpx
Strona głównaUprawaOkopoweMinimum 32 euro za 1 tonę buraków cukrowych

Minimum 32 euro za 1 tonę buraków cukrowych

23 listopada 2021 roku podczas spotkania Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Spółce Cukrowej S.A. z zarządem KSC oraz przedstawicielami Departamentu Surowcowego Spółki ustalono, że cena buraków kontraktowych na sezon 2022 r. zostaje ustalona na poziomie minimum 32 euro za 1 tonę buraków cukrowych.

Rada Związków Plantatorów Buraka Cukrowego oceniła tegoroczny sezon jako  lepszy od ubiegłorocznego. Warunki atmosferyczne panujące tej jesieni sprzyjają zbiorom buraków.

–  Występujące od początku kampanii umiarkowane opady oraz dodatnie temperatury powietrza sprzyjają prowadzonej na polu pracy kombajnów buraczanych, doczyszczarko-ładowarek oraz transportowi korzeni buraka. Średnia polaryzacja skupowa w KSC od początku kampanii wynosi 17,11 proc. – informuje Biuro Prasowe KSC.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.