fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychMatif: W piątek ceny zbóż na stabilnym poziomie, mocno odbija rzepak

Matif: W piątek ceny zbóż na stabilnym poziomie, mocno odbija rzepak

W piątek przeceny na paryskiej giełdzie Matif zdecydowanie wyhamowały, chociaż ten tydzień był niezwykle “spadkowy”. Mocno w górę poszła za to cena rzepaku.

Cena pszenicy spadła wczoraj o 0,49 proc., choć jeszcze na początku sesji notowane były ok. 1-procentowe wzrosty. Ostatecznie na zamknięciu pszenica osiągnęła cenę 357,25 euro za tonę. Warto przypomnieć, że jeszcze w zeszłym tygodniu sięgała niemal 400 EUR/t.

Ceny kukurydzy poruszały się wczoraj niemal w trendzie bocznym; ceny w kontraktach zarówno na stare jak i nowe zbiory spadły o 0,24 proc., co dało odpowiednio 307 i 305,5 EUR/t.

Wzrosła mocno cena rzepaku, bo aż o 34,75 EUR/t (+5,25 proc.), co pozwoliło mu zakończyć sesję z ceną 696,5 EUR/t. Podobną skalę wzrostu zaliczyły kontrakty z dostawą na listopad i luty.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.