fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuKukurydziane plewy przed domem marszałka Kuchcińskiego w Przemyślu

Kukurydziane plewy przed domem marszałka Kuchcińskiego w Przemyślu

Rolnicy i działacze Agrounii wysypali plewy kukurydzy w Przemyślu, przed rodzinnym domem Marka Kuchcińskiego, szefa kancelarii premiera z PiS. Oprócz tego odwiedzili też innych polityków partii rządzącej na Podkarpaciu: posłów PiS Teresę Pamułę oraz Tadeusza Chrzana.

– Zrobiliśmy to, bo rząd gwarantował nam wyższe ceny zbóż, a dziś są one tragiczne. Oprócz tego politycy PiS namawiali nas do kupowania nawozów po zawyżonych cenach. Politycy muszą zacząć traktować nas poważnie. To co pokazaliśmy to tylko przedsmak tego, co zrobimy jeśli politycy nie wezmą się do roboty – mówi Błażej Bieniasz, działacz Agrounii z Podkarpacia.

– Zabawa się skończyła. Koniec naszego słuchania, że będzie lepiej. Politycy nie rozwiązali problemu z napływem zboża z Ukrainy. Niech Kuchciński i inni politycy PiS wiedzą, że niedługo w Polsce zostaną tylko plewy. My już wiemy, że PiS nie reprezentuje polskiej wsi – dodał.

– W ciągu rządów PiS upadło ok. 200 tysięcy gospodarstw rolnych. PiS niszczy produkcje żywności w Polsce. Nie możemy sobie na to pozwolić w trakcie kryzysu żywnościowego. Nie możemy pozwolić sobie na to, by uzależniać się od przywozu jedzenia z zagranicy. Dziś widzimy skutki nieudolnej polityki rządu – drożyzna i inflacja. Ta akcja to dopiero początek. Rolnicy są wkurzeni i wręcz mają pretensje o to, że strajki są zbyt łagodne – mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Źródło: Agrounia

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.