fbpx

Ministerstwo usuwa ze strony listę importerów zbóż, Siekierski przeprasza obecne na niej podmioty

Dziś za pośrednictwem oficjalnej witryny Ministerstwa minister rolnictwa poinformował o usunięciu listy podmiotów importujących zboża z Ukrainy opublikowanej kilka miesięcy wcześniej przez ówczesną minister z czasu krótkotrwałego rządu Mateusza Morawieckiego Annę Gembicką.

– Od kilku miesięcy na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostępna była lista importerów zboża z Ukrainy. Lista ta, jako uchodząca w odbiorze społecznym za listę podmiotów, które przywoziły z Ukrainy tzw. zboże techniczne, spowodowała w wielu firmach dużo negatywnych skutków – czytamy w oświadczeniu ministra Czesława Siekierskiego.

Samasz loteria - baner

Minister Siekierski motywuje decyzję licznymi skargami, żądaniami sprostowań i zapowiedziami procesów sądowych. Oświadczenie minister kończy przeprosinami. – Chcę przeprosić wszystkie podmioty gospodarcze umieszczone na liście, które na skutek tej decyzji poniosły jakikolwiek uszczerbek lub doświadczyły kłopotów – czytamy.

Na reakcję minister Anny Gembickiej nie trzeba było długo czekać.

– W czasie kampanii żądaliście pokazania listy, a po wyborach parl. i samorządowych ją ukrywacie – skwitowała oświadczenie Siekierskiego.

Publikację listy importerów wraz ze szczegółami wiele tygodni temu zapowiadał wiceminister Michał Kołodziejczak, do sieci wyciekła rzekomo pochodzący od niego wykaz, zaś minister Siekierski stwierdził, że ta właśnie nieoficjalna lista jest “bliska prawdy”. Na razie po kroku w przód mamy dwa kroki w tył, ale kto wie, może wkrótce “oficjalnie” poznamy “listę Kołodziejczaka”… I co na to minister Kołodziejczak?

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

2 KOMENTARZE

  1. Właśnie to prawo jest skandaliczne, a ono dalej w tym kształcie niszczy rolników w Polsce. Nikt z rządzących nic z tym nie robi, a obcy wielki kapitał się bogaci.

  2. I bardzo dobrze bo prowadziła do piętnowania firm, które działały zgodnie z polskim prawem. Ponad to ta nic niemówiąca lista uderzała wprost w polską gospodarkę. Firmy paszowe od lat sprowadzające np. Soję dzisiaj traktowane są jako wrogie do czego doprowadziła nieodpowiedzialność i niekompetencja.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.