fbpx

Kara dla importera zboża technicznego z Ukrainy – ponad 1,5 mln złotych. Są też mniejsze kary

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych nałożyła karę w wysokości ponad 1,5 mln złotych na podmiot, który fałszował przeznaczenie rzepaku z technicznego na konsumpcyjne oraz kraj pochodzenia – z Ukrainy na Polskę.

Z kolei przeznaczenie pszenicy było fałszowane z paszowej na konsumpcyjną. Tutaj doszło również do zafałszowania kraju pochodzenia ziarna. Sprawa dotyczy 3882 ton rzepaku i 7670 ton pszenicy.

Samasz loteria - baner

– [Będziemy mówić] o najwyższej nałożonej karze na podmiot […]. To jest ponad 1,5 mln zł […]. To jest ważne, bo te kary mają stanowić funkcję prewencyjną, żeby nikomu nie przychodziło do głowy, że “założę sobie już w budżecie swojego działania, że tyle przeznaczę na karę i będę dalej to robił”. Nie, nie ma zgody na takie działanie. Tutaj IJHARS wspólnie z jednostkami regionalnymi działają, kontrolują wszystko i możemy się dzisiaj pochwalić efektami, bo to jest jedna kara, o której mówiłem wcześniej na konferencjach prasowych, ale są mniejsze kary nakładane – usłyszeliśmy dziś podczas konferencji prasowej.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

  1. Ograbił i truje ludzi oszukując na 14 milionów złoty a dostał symboliczną śmiesznie małą karę 1,5 miliona złotych . Ci co taką karę wystosowali powinni też dostać karę i wyrzucenie z pracy bo to przechodzi ludzie pojęcie. A za fałszerstwo dokumentów i to na tak dużą skalę i wartość to co najmniej 20 lat więzienia. I konfiskata całkowita majątku. porównując to do fałszerstwa na mniejszą skalę jakie dokonał Ojciec aktora Pawła Wawrzeckiego za które został skazany na śmierć.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.