Konkurs na najlepszą tradycyjną wędzarnię w Polsce

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje ogólnopolski konkurs – ,,Najlepsza wędzarnia tradycyjna’’.

Jego celem jest  wyłonienie najlepszych wędzarni, umożliwiających wędzenie produktów mięsnych systemem tradycyjnym, z zachowaniem bezpieczeństwa zdrowotnego produktu i najwyższej jakości wędzonek. W konkursie nagrodzone zostaną najlepsze wędzarnie tradycyjne w Polsce. Jak ustaliliśmy, w ramach konkursu ocenione zostaną kiełbasa cienka i szynka. Badania i ocenę wędlin przeprowadzi jednostka naukowo badawcza.

Uczestnikami konkursu mogą być zarejestrowane podmioty, które wykorzystują w produkcji wędzarnie umożliwiające wędzenie systemem tradycyjnym.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można składać drogą elektroniczną: e-mail: radom@cdr.gov.pl.; pocztą tradycyjną: 26-600 Radom, ul. Chorzowska 16/18 lub osobiście na karcie zgłoszenia zamieszczonej na stronie internetowej www.cdr.gov.pl

Zgłoszenie oprócz karty zgłoszenia powinno zawierać projekt wędzarni lub szkic/schemat, fotografie, opis z wymiarami i technologią procesu wędzenia oraz inne materiały, uzasadniające zgłoszenie wędzarni do konkursu. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 18 września 2020 roku. Na właścicieli najlepszych wędzarni czekają atrakcyjne nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności