fbpx

John Deere powołuje nową prezes działu maszyn rolniczych

W ramach długoterminowego planu przekazania stanowisk zarządu, z dniem 1 listopada 2023 roku, John Deere powoła Deannę M. Kovar na stanowisko przyszłej prezeski działu Agricultural Machinery (red. maszyn rolniczych).

Nowa prezes będzie zarządzać Regionem 1 (Afryka, Środkowy Wschód i Azja) oraz Regionem 2 (Europa i CIS), przewodniczyć działowi Agricultural Equipment (red. narzędzi rolniczych) oraz Turf (red. sprzęt do pielęgnacji zieleni).

Samasz loteria - baner

Obecnie przyszła pani prezes, poza pełnieniem stałych obowiązków, spędzi na zapoznaniu się z nową rolą, tak by od 1 listopada przejąć  całą odpowiedzialność za nowe stanowisko. W tym dniu Markwart von Pentz, czyli obecny prezes, obejmie rolę doradcy dyrektora generalnego Johna C. Maya przed przejściem na emeryturę w 2024 roku.

– Jestem dumny z tego, co w ostatnich latach osiągnęliśmy jako John Deere w Europie, Afryce i Azji. To idealny moment na przekazanie pałeczki dalej i nie mógłbym wskazać lepszej następczyni niż Deanna – podsumowuje obecny prezes, Mark von Pentz.

Mark Von Pentz od 2007 roku był jednym z dwóch prezesów Agricultural Machinery. W trakcie długiego okresu 16 lat pełnienia funkcji członka zarządu dla John Deere, odegrał ważną rolę w kształtowaniu i wzmacnianiu pozycji firmy i siły gospodarczej – w szczególności w Południowej Ameryce, Europie i Azji. Von Pentz rozpoczął też dostosowywanie firmy do norm cyfryzacji rolnictwa.

Z kolei Deanna Kovar jest doświadczoną ekspertką od cyfryzacji rolnictwa: na poprzednim stanowisku odpowiadała za obszar Precision Agriculture i była kluczowa dla transformacji firmy w „Smart Industrial Company” i wprowadzenia „John Deere Production Systems”.

– Obserwowanie wczesnego zaangażowania Marka w cyfryzację było ekscytujące. Naszym wspólnym celem zawsze było sprostanie złożonym potrzebom naszych rolników w zakresie cyfryzacji – tak Kover opisuje swoją dotychczasową współpracę z poprzednikiem. W trakcie wdrożenia do nowego stanowiska Head of Europe będzie szkolona przez von Petza.

W ostatnich latach Deanna M. Kovar była kluczową osobą w zmianie strategii John Deere z dostawcy sprzętu w firmę technologiczną. Dorastała na farmie mlecznej w stanie Wisconsin w USA. Zatrudniona w Johnem Deere jest od 2000 roku. Na swojej ścieżce zawodowej pełniła funkcję liderki, blisko współpracowała z czterema regionami Johna Deere’a. Kluczowe role dotyczyły sprzedaży, marketingu, obsługi klienta i rozwoju produktów. W minionych latach blisko współpracowała z Markiem von Pentzem. Jako Head of Europe przeniesie się wraz z rodziną do Mannheim.

źródło: John Deere

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.