fbpx

Nowe M-ki serii 5 od John Deere’a

Wchodzący właśnie do sprzedaży nowy ciągnik John Deere 5M, dostępny będzie z nowymi przekładniami i zintegrowanym układem AutoTrac w desce rozdzielczej. Jak zapewnia firma John Deere jest to wszechstronna maszyna, która sprawdzi się tak w polu jak w gospodarstwie i na drodze.

Rodzina nowych ciągników 5M obejmować będzie 5 modeli, zaczynając od najmniejszego 3 cylindrowego 5075M o mocy maksymalnej 75 KM, poprzez 4 cylindrowe modele 5095M, 5105M, 5120M do największego 5130M o mocach maksymalnych odpowiednio 100, 110, 120 i 135 KM.

Samasz loteria - baner

W ciągnikach dostępne będą nowe opcje przekładni PowrQuadTM PLUS (4 biegi przełączane pod obciążeniem) oraz Powr8TM (8 biegów przełączanych pod obciążeniem) dając rolnikom możliwość na zwiększenie komfortu pracy, ale też na lepsze wykorzystanie możliwości ciągnika w pracach wymagających wysokiego uciągu/stałej prędkości WOM.

Nowy 5M, fot. mat. prasowe

Zastosowana technologia pozwala operatorom korzystać z nieprzerwanej siły uciągu z płynną zmianą biegów. Ponadto przycisk na dźwigni eliminuje konieczność ręcznego wysprzęglania przy zmianie zakresów. Ponadto dzięki funkcji EcoShift ciągnik 5M pracuje z niższą prędkością obrotową, aby zaoszczędzić paliwo, jednocześnie zapewniając wystarczającą moc do wydajnego wykonywania zadań transportowych przy prędkości do 40 km/h.

Zintegrowany AutoTrac w desce rozdzielczej, fot. mat. prasowe

Nowością będzie również zintegrowany AutoTrac w desce rozdzielczej, funkcja dostępna w ciągnikach serii 6M na wyświetlaczu słupka narożnego, zwiększa precyzję i wydajność przez ograniczenie do minimum nakładek podczas prac na polach i pastwiskach. System prowadzenia pomaga utrzymywać maszynę na właściwej drodze w przypadku zadań polowych wymagających jazdy w linii prostej. W każdej chwili możliwe jest przejście na jeszcze bardziej zaawansowane funkcje naprowadzania dostępne razem z wyświetlaczem uniwersalnym G5.

Ponadto jak informują przedstawiciele firmy, dzięki małemu promieniowi skrętu wynoszącemu 4,1 metra ciągnik John Deere 5M zapewniać ma świetną manewrowość, przez co dobrze nadaje się do zadań takich jak praca na podwórzu lub karmienie zwierząt w ograniczonych przestrzeniach. Nowa maska i duże okno dachowe dawać mają operatorom doskonałą widoczność, zwłaszcza podczas zadań wymagających używania ładowacza czołowego.

Co nie mniej istotne ciągniki serii 5M wyposażone są w standardzie w modem JDLINK, dzięki temu wykorzystują technologię analizy predykcyjnej Expert Alerts, która pozwala na wcześniejsze rozpoznawanie potrzeb konserwacyjnych, co jeszcze bardziej ulepsza niezawodność operacyjną i minimalizuje niespodziewany czas przestoju.

Ciągniki można już zamawiać u autoryzowanych dealerów.

Źródło: John Deere

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

  1. Każdy kolejny nowy czujnik to kolejny problem a nie pomoc przy niby wcześniejszym wykrywaniu potrzeb konserwacyjnych maszyny… lepiej wcześniej przeglądy wykonywać i juz

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.