Jest wniosek o kontrolę UOKiK w sprawie niskiej ceny skupu żywca  

Lubelska Izba Rolnicza wnioskuje  do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Lublinie o przeprowadzenie kontroli wśród podmiotów skupujących, sieci handlowych oraz zakładów mięsnych działających na rynku wieprzowiny.

LIR zawiadomił UOKiK o możliwości występowania praktyk nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej podmiotów skupujących trzodę chlewną jak i samych zakładów mięsnych.

Zdaniem Lubelskiej Izby Rolniczej, nie tylko odmowa przyjmowania wieprzowiny pochodzącej ze stref wystąpienia ASF jest wykorzystywaniem przewagi kontraktowej ale również bezpodstawne oraz niczym nieuzasadnione różnicowanie cen z uwagi na miejsce hodowli jest nieuczciwą praktyką rynkową.

Według samorządu rolniczego  mięso ze zdrowych zwierząt hodowanych w strefach jest bezpieczne dla ludzi, a odmowa jego zakupu przez podmioty skupujące jak i przez niektóre zakłady mięsne może stanowić praktykę nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności