fbpx
Strona głównaCenyJest wniosek o kontrolę UOKiK w sprawie niskiej ceny skupu żywca  

Jest wniosek o kontrolę UOKiK w sprawie niskiej ceny skupu żywca  

Lubelska Izba Rolnicza wnioskuje  do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Lublinie o przeprowadzenie kontroli wśród podmiotów skupujących, sieci handlowych oraz zakładów mięsnych działających na rynku wieprzowiny.

LIR zawiadomił UOKiK o możliwości występowania praktyk nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej podmiotów skupujących trzodę chlewną jak i samych zakładów mięsnych.

Zdaniem Lubelskiej Izby Rolniczej, nie tylko odmowa przyjmowania wieprzowiny pochodzącej ze stref wystąpienia ASF jest wykorzystywaniem przewagi kontraktowej ale również bezpodstawne oraz niczym nieuzasadnione różnicowanie cen z uwagi na miejsce hodowli jest nieuczciwą praktyką rynkową.

Według samorządu rolniczego  mięso ze zdrowych zwierząt hodowanych w strefach jest bezpieczne dla ludzi, a odmowa jego zakupu przez podmioty skupujące jak i przez niektóre zakłady mięsne może stanowić praktykę nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.