fbpx

Jest wniosek o interwencyjny skup kukurydzy

W dniu 1 grudnia br. Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Gustaw Jędrejek na Walnym Zgromadzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych złożył wniosek o interwencyjny skup kukurydzy przy współudziale podmiotów prywatnych. 

Jak czytamy we wniosku Izba zauważa, że zbiory kukurydzy w kraju są już mocno zaawansowane, ale cały czas dużo ziarna pozostaje do zebrania na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Ocenia się, że w tej części kraju zaawansowanie wynosi około 70 proc., ale znaczne nasycenie rynku spowodowało wyraźnie spadki cen.

Samasz loteria - baner

Biorąc pod uwagę ustabilizowanie rynku kukurydzy, Zarząd Izby proponuje wprowadzenie interwencyjnego skupu przez Polski Holding Spożywczy (Krajowa Grupa Spożywcza) przy współudziale podmiotów prywatnych, które posiadają odpowiednią do tego infrastrukturę i zaplecze magazynowo-sprzętowe.

Jak informuje Izba, pomoc podmiotów prywatnych Polskiemu Holdingowi Spożywczemu, który nie jest na to obecnie przygotowany pod względem technicznym, pozwoliłaby zdjąć z rynku nadmiar kukurydzy i ustabilizować ceny.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.