fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychJest wniosek o interwencyjny skup kukurydzy

Jest wniosek o interwencyjny skup kukurydzy

W dniu 1 grudnia br. Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Gustaw Jędrejek na Walnym Zgromadzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych złożył wniosek o interwencyjny skup kukurydzy przy współudziale podmiotów prywatnych. 

Jak czytamy we wniosku Izba zauważa, że zbiory kukurydzy w kraju są już mocno zaawansowane, ale cały czas dużo ziarna pozostaje do zebrania na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Ocenia się, że w tej części kraju zaawansowanie wynosi około 70 proc., ale znaczne nasycenie rynku spowodowało wyraźnie spadki cen.

Biorąc pod uwagę ustabilizowanie rynku kukurydzy, Zarząd Izby proponuje wprowadzenie interwencyjnego skupu przez Polski Holding Spożywczy (Krajowa Grupa Spożywcza) przy współudziale podmiotów prywatnych, które posiadają odpowiednią do tego infrastrukturę i zaplecze magazynowo-sprzętowe.

Jak informuje Izba, pomoc podmiotów prywatnych Polskiemu Holdingowi Spożywczemu, który nie jest na to obecnie przygotowany pod względem technicznym, pozwoliłaby zdjąć z rynku nadmiar kukurydzy i ustabilizować ceny.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.