fbpx

Ile w tym roku może zarobić operator kombajnu? Stawka kombajnisty 2021

Nadchodzi właśnie najgorętszy okres na wsi, czyli żniwa. Pracy jest w bród, ale chętnych do niej już niekoniecznie. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, ile można zarobić jako kombajnista.

Obsługa kombajnu zbożowego to nie lada wyzwanie i nie każdy może sprostać temu zadaniu. Teoretycznie im nowszy kombajn tym jest łatwiej, jednakże wymaga on od operatora pewnej znajomości obsługi różnego rodzaju systemów, stąd też nie każdy się do tego nada.

Samasz loteria - baner

Czytaj także: Z jakimi uprawnieniami można prowadzić kombajn?

Potwierdzają to rozmowy z pracodawcami, którzy poszukują operatorów takich maszyn. Z tego wynika fakt, że jeśli już ktoś się będzie nadawał do tej pracy, to stawki nie są niskie. W porównaniu do ubiegłego roku, wzrosły przynajmniej o 5 zł brutto za godzinę, co oczywiście jest też związane z rosnącymi stawkami płacy minimalnej.

Obecnie operator może liczyć przynajmniej na 35 zł brutto za godzinę pracy, a niektórzy są skłonni zapłacić nawet 50 zł za godzinę. Takie stawki wynikają też z odpowiedzialności, przed jaką staje operator, gdyż obsługiwana przez niego maszyna jest często warta przynajmniej kilkaset tysięcy zł, a czasami przekracza cenę 1 mln zł.

Dlatego, jak tłumaczą pracodawcy, są oni skłonni płacić więcej osobie, która ma pojęcie jak tak kosztowny sprzęt obsługiwać i daje gwarancję jego prawidłowego użytkowania.

Czytaj także: Ceny usług żniwnych. Ile zapłacimy za koszenie i prasowanie w 2021 roku?

Stawki godzinowe są najczęściej spotykane w przypadku zatrudniania kombajnistów, choć trafiają się również oferty z wynagrodzeniem miesięcznym zaczynającym się od 4 tys. zł brutto, a kończącym się nawet w okolicach 7 tys. zł.

Warto jednak mieć na uwadze, że aby podjąć pracę jako operator kombajnu, oprócz przynajmniej kategorii B trzeba posiadać ukończony kurs kombajnisty. Bez tego raczej nie ma co liczyć na zatrudnienie.

Czytaj także: Kombajn z hederem na drodze? Niech zwycięży zdrowy rozsądek

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

4 KOMENTARZE

  1. Chyba zaaplikuje do was.jaki region?taka stawka to standard?jeśli można wiedzieć ile zarabiają operatorzy”caloroczni”,tacy naprawdę kumaci,dbający o sprzęt,potrafiący wykorzystać jego potencjal,wiedzący co i po co robią,znający się na robocie?

  2. To ja za mniej niż 50netto od hektara nie wsiadam za stery, nie po to się upierdziele co rano przy obsłudze, żeby później za grosze na “dziada” robić… I o dziwo nie narzekam na brak ofert…a średnio w sezonie robię około 1500ha….tylko że to w gospodarstwach, a nie na usługach….

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.