fbpx
Strona głównaWiadomościGeoportal – nowe narzędzie ARiMR

Geoportal – nowe narzędzie ARiMR

Geoportal to nowy serwis Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z danymi przestrzennymi dla instytucji okołorolniczych, sektora naukowo-badawczego czy organów Komisji Europejskiej.

– Głównym zadaniem serwisu jest udostępnianie podkładów mapowych oraz danych referencyjnych z bazy LPIS, z ewidencji: producentów, gospodarstw rolnych i wniosków o przyznanie płatności. Zasoby systemu mogą być wykorzystywane na potrzeby naukowe, badawcze, statystyczne lub środowiskowe na wniosek podmiotów realizujących ustawowe zadania dotyczące tych celów, m.in. KOWR-u, GUS-u, a także instytucji i organów Unii Europejskiej – informuje ARiMR .

O dostęp do portalu można ubiegać się od 12 czerwca 2021 roku. Chcący skorzystać z geoportalu muszą uzyskać odpowiednie uprawnienia. Niezbędne jest dostarczenie ARiMR poprawnie wypełnionego wniosku użytkownika zewnętrznego o nadanie lub zmianę uprawnienia dostępu do aplikacji oraz podpisanego regulaminu korzystania z konta.

Jak się dowiedzieliśmy, wniosek należy złożyć w formie elektronicznej przesyłając go m.in. za pośrednictwem aplikacji ePUAP. Dokument musi zostać podpisany elektronicznie przez wnioskodawcę. W przypadku podpisu tradycyjnego wystarczy skan wniosku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.