fbpx
Strona głównaWiadomościDziś możliwe ekstremalne burze. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia. Prognoza pogody 14.07.2021

Dziś możliwe ekstremalne burze. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia. Prognoza pogody 14.07.2021

To będzie bardzo niespokojny dzień, szczególnie dla mieszkańców województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Dla tych regionów Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed bardzo silnymi burzami z gradem o średnicy nawet powyżej 5 cm.

Bardzo niespokojnie będzie również woj.: dolnośląskim, małopolskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Dla tych regionów, w całości lub dla ich części Instytut wydał ostrzeżenia przed silnymi burzami.

Źródło: IMGW

Wystąpienie niebezpiecznych zjawisk prognozowane jest na godziny popołudniowe, wieczorne a także w nocy. Niebezpieczeństwo będą stanowiły przede wszystkim nawalne opady deszczu dochodzące punktowo do 60 mm, co może skutkować powodziami błyskawicznymi. Wiatr może osiągać nawet do 100 km/h, przy czym niewykluczone jest powstanie układu bow echo z wiatrem dochodzącym do 120 km/h.

Instytut nie wykluczył powstania trąby powietrznej. W razie powstania burzy zabezpieczmy inwentarz i znajdźmy bezpieczne schronienie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.