fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuUwaga na groźne burze z dużym gradem i wichurami na znacznym obszarze...

Uwaga na groźne burze z dużym gradem i wichurami na znacznym obszarze kraju

Poniedziałek minie prawdopodobnie pod znakiem groźnych zjawisk pogodowych. Burze przechodzą już rano, jednak najgroźniejsze zjawiska mają pojawić się w godzinach popołudniowych.

Wówczas, szczególnie w pasie od południowego zachodu, południa, centrum aż po wschodnią część kraju spodziewane są groźne zjawiska z gradem o średnicy do 7 cm, wiatrem przekraczającym 110 km/h i nawalnymi opadami deszczu powodującymi liczne podtopienia. Dla tego obszaru wydano też alert zagrożenia 2. stopnia.

– 1. stopień zagrożenia zostaje wydany dla obszarów sąsiadujących od północnego zachodu ze strefą 2. stopnia zagrożenia głównie z powodu ryzyka wystąpienia silnych opadów deszczu,  silnych porywów wiatru i w mniejszym stopniu opadów dużego gradu informuje portal Polscy Łowcy Burz.

Szczegółowa prognoza na https://lowcyburz.pl/

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.