fbpx
Strona głównaUprawaOkopoweCoraz mniej buraków cukrowych na polskich polach

Coraz mniej buraków cukrowych na polskich polach

Według Głównego Urzędu Statystycznego  powierzchnia uprawy buraków cukrowych wyniesie ponad 0,2 mln ha i będzie mniejsza od ubiegłorocznej.

– Rozpoczęte w połowie marca siewy buraków cukrowych powszechnie prowadzono w pierwszej i drugiej dekadzie kwietnia. Z uwagi na wiosenne chłody, wschody roślin były opóźnione, powolne i niewyrównane. Utrudnione było też terminowe wykonywanie prac pielęgnacyjnych i zabiegów odchwaszczających. Poprawa warunków pogodowych w maju spowodowała intensywny wzrost buraka cukrowego. W czerwcu warunki pogodowe sprzyjały na ogół właściwemu wzrostowi roślin, pomimo niewystarczającej ilości opadów deszczu – mówi Artur Łączyński, dyrektor Departamentu Rolnictwa GUS.

Jak podaje GUS stan plantacji buraków cukrowych w połowie lipca był dobry, a wegetacja dość dynamiczna. Eksperci GUS szacują, że obsada roślin na 1 ha wynosi około 98 tys. sztuk i jest wyższa od ubiegłorocznej. Wysokość plonów buraków cukrowych będzie jednak zależała od dalszego przebiegu warunków pogodowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.