fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychCo zrobić z ukraińskim zbożem, aby nie zagrozić rynkom lokalnym? Ministrowie rolnictwa...

Co zrobić z ukraińskim zbożem, aby nie zagrozić rynkom lokalnym? Ministrowie rolnictwa odpowiadają [video]

Mogłoby się wydawać, że o problemie ukraińskiego zboża powiedziano już wiele. To prawda, jednak cały czas jego rozwiązanie wydaje się dość odległe, bowiem budowa infrastruktury do wyeksportowania zboża zupełnie nowymi drogami, jeszcze w przypadku jednego z największych eksporterów, na którego terytorium przecież nadal toczy się wojna, wydaje się zupełnie karkołomnym przedsięwzięciem.

Podczas czwartkowego Europejskiego Forum Rolniczego nie mogło zabraknąć tematu ukraińskich zbóż, szczególnie, że panel na którym zgromadzono przedstawicieli ministerstw rolnictwa najważniejszych krajów Europy środkowo-wschodniej nosił tytuł Europejskie rolnictwo w obliczu wojny w Ukrainie.

Opinie na temat transportu ukraińskich zbóż były o tyle ciekawe, że to właśnie Polska, Litwa i Estonia (choć także Niemcy, których przedstawiciela na Forum jednak zabrakło) mają odegrać kluczową rolę w tranzycie ukraińskich zbóż m.in. do Afryki i na Bliski Wschód.

Jakie są możliwości logistyczne? Jak mocno trzeba będzie ingerować w infrastrukturę, aby przetransportować ukraińskie zboża? I w końcu co zrobić, aby nie zagrażały one rynkom lokalnym? O tym rozmawiali w Warszawie zgromadzeni tam ministrowie rolnictwa:

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]