fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościChemirol przejmuje Unię. Cel? Pierwsza trójka producentów maszyn rolniczych w Europie

Chemirol przejmuje Unię. Cel? Pierwsza trójka producentów maszyn rolniczych w Europie

Unia sp. z o.o., jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń rolniczych, z dniem 28 lutego 2023 r., zyskuje silnego partnera – spółkę Chemirol, która nabyła 100% udziałów w firmie Unia sp. z o.o.


Unia sp. z o. o. to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń rolniczych. Ponad 140-letnie doświadczenie znajduje odzwierciedlenie w oferowanym asortymencie, który obejmuje między innymi: maszyny uprawowe, siewniki, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki, maszyny do ziemniaków czy opryskiwacze.

Unia to także producent, znanych na całym świecie, instalacji suszarniczo – magazynowych do ziarna. Na terenie Polski spółka z Grudziądza posiada 4 fabryki zlokalizowane w: Grudziądzu, Słupsku, Brzegu i Kątach Wrocławskich, w których zatrudnia ponad 1100 pracowników.

– Unia ma znaczący wkład w rozwój polskiego rolnictwa i od lat wyznacza trendy w budowie maszyn i urządzeń rolniczych. Można śmiało powiedzieć, że każdy rolnik w Polsce zna lub stosował maszyny z Unii. Dziś przyszedł czas na nowy etap historii firmy. Dołączenie do Grupy Kapitałowej „Chemirol” to szansa na rozwój. W planach strategicznych mamy jasno zapisany cel: obecność w pierwszej trójce producentów maszyn i urządzeń rolniczych w Europie. Kolejnym krokiem będzie wzmocnienie pozycji na rynkach pozaeuropejskich. Dziś eksportujemy produkty do 45 państw i chcemy zdobywać nowe rynki. Ze wsparciem Chemirolu mamy szanse przekuć plany na rzeczywistość – podkreślił Michał Lange, nowy Prezes firmy Unia sp. z o. o.

PUH „Chemirol” sp. z o. o. jest fundamentem Grupy Kapitałowej „Chemirol”, którą tworzą między innymi spółki: Innvigo sp. z o.o., Napena sp. z o.o., Flora sp. z o.o. oraz Agrolex sp. z o.o. Od końca lutego bieżącego roku Grupa rozszerza swoje pole działania o projektowanie i produkcję maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie.

– Grupa Kapitałowa „Chemirol” konsekwentnie wzbogaca swoje portfolio o kolejne obszary sektora agro. Fuzja z Unią to logiczny krok, podyktowany uważną obserwacją rynku. Inwestując w sektor maszyn i urządzeń rolniczych wnosimy kapitał, dynamikę działania i otwartość na zmiany. Nie wykluczam dalszej ekspansji w obszarze rynku maszyn rolniczych w Polsce i za granicą, tak aby powstał silny podmiot będący istotnym graczem na międzynarodowym rynku. W pierwszym okresie współpracy przewiduję inwestycje na rozwój zakładów produkcyjnych Unii na poziomie 150-200 mln pln – powiedział Leszek Boruch, Prezes Zarządu PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Źródło: Chemirol

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.