Cena pszenicy na MATIF spadła aż o 4,09 proc. w ciągu doby

fot. mw

Kolejny dzień przecen zbóż w kontraktach grudniowych na światowych giełdach. Najwięcej straciła wczoraj pszenica na giełdzie w Paryżu, bo aż o 4,09 proc. w stosunku do piątkowego zamknięcia. Jej cena spadła o 12,25 EUR/t do 287 EUR/t.

Rynek nadal reaguje na wieści o nowym wariancie koronawirusa, a tym samym na potencjalne zwolnienie światowych gospodarek. Poniedziałkowa sesja na giełdowym rynku zbóż i oleistych aż bije po oczach na czerwono. Poza pszenicą, która zaliczyła największy spadek, dynamicznie spadała cena kukurydzy, bo o 2,85 proc. o 7,25 EUR za tonę do 247 EUR/t w kontraktach styczniowych. Taniał także rzepak, jednak tutaj skala nie przekroczyła 2 proc. Jego cena spadła o 11,75 EUR/t do 661,5 EUR/t.

Nieco mniejsza skala spadków notowań wystąpiła za oceanem. W Winnipeg cena canoli spadła o 1,11 proc. W Chicago, podobnie jak w Paryżu, najwięcej straciła pszenica, bo 2,18 proc. Soja staniała o 0,9 proc., zaś kukurydza o 0,98 proc.

Po ostatnich spadkach drożała wczoraj ropa. Ropa Brent zyskała 0,99 proc, zaś ropa WTI aż 2,64 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności