Bill Gates największym “rolnikiem” w USA. Ile ma hektarów?

fot. Greg Rubenstein, photopin.com

Słynny miliarder i założyciel Microsoftu jest nie tylko jednym z najbogatszych ludzi na świecie (4. miejsce w ostatnim rankingu), ale także największym prywatnym właścicielem ziemi uprawnej w Stanach Zjednoczonych.

Jak podaje Rzeczpospolita, jeśli chodzi o ziemię uprawną w USA, jest on właścicielem prawie 100 tys. ha w różnych częściach kraju, w tym przede wszystkim na Florydzie i w stanach: Waszyngton, Luizjana, Arkansas i Nebrasca. Co ciekawe, poza akcjami w Microsofcie, Gates jest także udziałowcem w firmie John Deere.

Ten wynik jednak blednie przy stanie posiadania Johna Malone’a, prezesa koncernu medialnego Liberty Media Corporation, właściciela ponad 890 tys. ha ziemi, na którą składają się jednak głównie rancza i lasy.

Założyciel CNN Ted Turner posiada przeszło 809 tys. ha rancz, zaś twórca Amazona, Jeff Bezos jest ma prawie 200 tys. ha ziemi, z czego większość w Teksasie.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności