fbpx
Strona głównaWiadomościZe świataBASF kończy działalność w Rosji i na Białorusi, z wyjątkiem tej dotyczącej...

BASF kończy działalność w Rosji i na Białorusi, z wyjątkiem tej dotyczącej produkcji żywności

Z początkiem marca br. BASF ogłosił, że nie będzie prowadzić nowych inwestycji w Rosji i na Białorusi. Obecnie zarząd BASF podjął decyzję o zakończeniu pozostałej działalności firmy w Rosji i na Białorusi do początku lipca 2022 r. z wyjątkiem tej dotyczącej produkcji żywności.

Z zakończenia działalności BASF w Rosji i na Białorusi wyłączone jest wspieranie produkcji żywności przez biznes. Powodem jest fakt, że wojna może wywołać globalny kryzys żywnościowy, czytamy w komunikacie firmy. Decyzja ta jest podyktowana niedawnymi wydarzeniami wojennymi i prawem międzynarodowym, w tym piątym pakietem sankcji unijnych.

Obecnie dla BASF w Rosji i na Białorusi pracuje 684 pracowników. Firma zdecydowała się kontynuować wspieranie swoich pracowników w obu krajach do końca 2022 roku. Opracowywane są szczegółowe plany uporządkowanego zaprzestania działalności BASF w Rosji i na Białorusi. W 2021 r. Rosja i Białoruś odpowiadały za około 1 proc. całkowitej sprzedaży Grupy BASF.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.