fbpx

Ograniczenie strat azotu to realny zysk. Wyjaśniamy, jak to robić

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przed nowym sezonem wegetacyjnym po raz kolejny zastanawiamy się, czy faktycznie można ograniczyć nawożenie azotowe bez utraty jakości i wielkości zebranych plonów zbóż, rzepaku, kukurydzy czy buraków cukrowych. O tym, jakie rozwiązania możemy obecnie wykorzystać, opowiadamy wspólnie z zaproszonymi ekspertami.

O efektywnych sposobach na ograniczanie strat azotu w produkcji roślinnej opowiadali profesor Marzena Brodowska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Krzysztof Konieczka i doktor Paweł Kazikowski z firmy BASF.

Pierwsza część webinarium to prezentacja przygotowana przez prof. Brodowską, w której przedstawiła zagadnienia związane z efektywnymi sposobami ograniczania strat azotu w produkcji roślinnej. Następnie Krzysztof Konieczka przedstawił preparat Limus, czyli inhibitor ureazy firmy BASF. Z kolei doktor Paweł Kazikowski opowiedział o preparacie Vizura, stabilizatorze azotu przeznaczonym do stosowania z gnojowicą i pofermentem.

W ostatniej części specjaliści odpowiadali na pytania widzów.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.