fbpx
Strona głównaTechnikaNowy ciągnik, nowe rozwiązania: New Holland T7 Heavy Duty

Nowy ciągnik, nowe rozwiązania: New Holland T7 Heavy Duty

Pod koniec lipca br. miała miejsce premiera nowego flagowca ze stajni New Holland, modelu T7 Heavy Duty. Maszyna oferować ma oprócz nowego designu także szereg rozwiązań z zakresu tzw. rolnictwa 4.0.

Nowy ciągnik T7 HD jak zapewnia producent zachował mocne osiągi, wyjątkową zwrotność oraz wszechstronność, które są znakiem rozpoznawczym tej maszyny. Ciągnik zapewniać ma użytkownikowi lepsze wrażenia z pracy, dzięki nowoczesnej kabinie Horizon Ultra oraz systemowi najnowszej generacji – PLM Intelligence. Maszyna sprawdzić się ma idealnie w przypadku dużych gospodarstw i usługodawców wymagających wielozadaniowości w szerokim wachlarzu zastosowań oraz poszukujących większego komfortu, efektywności i wydajności produkcyjnej.

– Ciągnik T7 HD z zewnątrz za sprawą kompaktowego i stylowego wyglądu może wydawać się taki sam, jak poprzednia seria, jednak został on całkowicie przeprojektowany w środku: z poprzednim modelem łączy go zaledwie 2 proc. części! Jest ciągnikiem bardziej skomunikowanym niż kiedykolwiek, stanowi nowy rekord jako najbardziej cichy ciągnik w sektorze, ze swoimi 66 dBA głośności – wyjaśnia Oscar Baroncelli z firmy New Holland.

Kabina została wydłużona w celu zapewnienia dodatkowego miejsca dla pasażera oraz większej powierzchni podłogi. Klienci powinni docenić dużą ilość dostępnego miejsca do przechowywania: 30-litrowy schowek za fotelem, w którym można komfortowo przechować rzeczy podręczne operatora; 12-litrową chłodziarkę; zamykany pokrywą schowek za fotelem pasażera z portem ładowania USB oraz głównym gniazdem zasilania; otwarte schowki do przechowywania po prawej stronie kabiny oraz siatkowy schowek w podsufitce. Nowe wzornictwo dodatkowo poprawiło widoczność do przodu oraz w dół na tylny zaczep i narzędzie, kamery zaś pozwalają na obserwację obszaru dookoła ciągnika.

Nowy pakiet reflektorów roboczych, zawierający nawet 24 świateł LED, zapewnia z kolei bardzo dobrą widoczność obszaru dookoła ciągnika i zamontowanego osprzętu również w nocy. Również kabina zapewnia niezwykle komfortowe środowisko pracy, oferując przestronną przestrzeń oraz intuicyjną obsługę, dzięki ergonomicznie rozmieszczonym elementom sterowania na nowym podłokietniku SideWinder Ultra, jak również przyjaznemu użytkownikowi 12-calowemu wyświetlaczowi IntelliView 12.

Elementy sterowania można konfigurować w celu dostosowania ich do preferencji operatora, a ich personalizacja jest tak prosta i szeroka, jak to tylko możliwe. Wyświetlacz CentreView umieszczony na środku kierownicy – nowość w sektorze – zapewnia bardzo wyraźne pole widzenia. Nowa, automatyczna klimatyzacja strefowa, charakteryzująca się o 35 proc. większą wydajnością w porównaniu do poprzedniego modelu, utrzymuje komfortową temperaturę o każdej porze roku.

Z kolei wysokiej klasy fotele Auto Comfort wyposażone są w boczne zawieszenie oraz układ klimatyzacji, odprowadzający wilgoć w upały lub rozgrzewający w chłodne poranki. Zaawansowane funkcje łączności kabiny Horizon Ultra umożliwią Klientom bezproblemowe przeniesienie ich cyfrowego życia na pokład ciągnika. Urządzenie mobilne użytkownika automatycznie będzie łączyć się z ekranem w ciągniku, dzięki czemu możliwa będzie jego obsługa za pośrednictwem przycisku na podłokietniku.

Ciągnik T7 HD wprowadza także najnowszej generacji system PLM Intelligence, stanowiący krok naprzód w strategii marki New Holland w zakresie technologii agrotechniki precyzyjnej. Oznacza to przejście z tradycyjnych praktyk uprawy do rolnictwa 4.0, w którym system Precision and Interconnected Farming pomaga rolnikom planować z wyprzedzeniem wszystkie operacje, zarządzać w czasie rzeczywistym zachowaniem i osiągami każdej z maszyn oraz uzyskać maksymalną precyzję i wydajność.

-Te nowe rozwiązania są wynikiem strategii marki New Holland, aby być w jeszcze bliższym kontakcie z naszymi Klientami- mówi Carlo Lambro, New Holland Brand President. Rozwój rolnictwa i cyfryzacja to bramy do przyszłości. Umożliwiły one zintegrowanie standardowych prac polowych z usługami cyfrowymi, co oznacza, że możemy zawsze być u boku naszych Klientów, pomagając im w codziennym wykonywaniu zadań. Najnowszej generacji system PLM Intelligence to nowy układ elektroniczny, który zostanie zastosowany w całym nowym sprzęcie marki New Holland nowej generacji, dzięki czemu klienci przesiadając się z maszyny na maszynę napotkają tę samą logikę i z łatwością będą mogli uzyskać dostęp do danych, aby jeszcze wydajniej wykonywać swoją pracę. Jest to część strategii marki New Holland mającej na celu integrację technologii cyfrowych w celu zapewnienia inteligentnego i skomunikowanego rolnictwa. Dzięki nowoczesnym i łatwym w użyciu rozwiązaniom, uczynią one rolnictwo bardziej odpowiedzialne. Technologia cyfrowa obejmuje zastosowania tradycyjnego rolnictwa precyzyjnego mającego na celu ułatwienie życia operatorowi przy jednoczesnej optymalizacji plonu oraz kosztów.

Za pośrednictwem aplikacji MyNewHolland klienci mogą zarejestrować swoją maszynę i wyszukać informacje techniczne na jej temat, jak również uzyskać dostęp do portalu MyPLMConnect, na którym w jednym środowisku operacyjnym mogą zarządzać swoją flotą oraz danymi gospodarstwa. System MyPLMConnect pozwala otrzymywać dynamiczne informacje w czasie rzeczywistym z poszczególnych maszyn pracujących na polu, a następnie analizować dane i podejmować świadome decyzje.

Marka New Holland wprowadza również nowy odbiornik PLM Cygnus, stanowiący rdzeń udoskonalonego układu automatycznego prowadzenia w ciągnikach marki wyposażonych w system PLM Intelligence. Dostarcza on rzetelnych informacji o położeniu, zapewnia kompensację zmian ukształtowania terenu oraz pomaga w szybkim ustaleniu linii prowadzenia, umożliwiając dokładne i niezawodne prowadzenie. Odbiornik wspiera również satelitarne źródła danych New Holland oraz niezwykle dokładnego sygnału korekcji RTK rozprowadzanego przez naszą sieć PLM RTK oraz sieć internetową.

Klienci mogą także przeprowadzić zdalną diagnostykę za pośrednictwem narzędzia New Holland Remote Assistance, jak również wspomóc operatora znajdującego się w kabinie za pośrednictwem funkcji IntelliView Connect, która umożliwia prowadzenie sesji współdzielenia ekranu. Maszyna skomunikowana jest również z systemem New Holland Control Room, który ostrzega dealera o kodach błędów, proponuje rozwiązania, a nawet zapobiega potencjalnym usterkom.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.