fbpx
Strona głównaWiadomościJak zidentyfikować i rozpoznać dziedzictwo kulturowe gminy

Jak zidentyfikować i rozpoznać dziedzictwo kulturowe gminy

Narodowy Instytut Dziedzictwa w pod koniec października oficjalnie uruchomił portal samorzad.nid.pl, który jest praktycznym i łatwym w obsłudze narzędziem pomocnym władzom i pracownikom samorządowym w pozyskiwaniu sprawdzonych informacji dot. zarządzania dziedzictwem kulturowym na szczeblu gminnym.

– Głównym celem portalu jest dostarczenie samorządowcom bardzo konkretnej wiedzy i informacji na temat dziedzictwa, jego ochrony oraz możliwości wykorzystania dla dobra mieszkańców i samej gminy, a także zarządzania przestrzenią publiczną, bowiem wiele polskich miast, miasteczek i wsi wciąż boryka się z problemem chaosu reklamowego, nieodpowiednim zagospodarowaniem terenów zielonych i okolic miejsc pamięci – informuje Narodowy Instytut Dziedzictwa

Na portalu samorzad.nid.pl znaleźć można m.in. fachowe informacje z takich dziedzin jak dziedzictwo, prawo, finanse, społeczeństwo a także przykładowe ścieżki rozwiązania specyficznych problemów mające charakter szczegółowych instrukcji. Dopełnieniem strony są artykuły eksperckie prezentujące dobre przykłady zarządzania dziedzictwem akty prawne z omówieniem, filmy szkoleniowe oraz opisy metod i narzędzi przydatnych w ochronie dziedzictwa lokalnego i ogólnopolskiego.

Źródło: NID

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.