fbpx
Strona głównaPozostałeTargi rolniczeXXIX Targi Rolniczo-Ogrodnicze Kościerzyn 2019

XXIX Targi Rolniczo-Ogrodnicze Kościerzyn 2019

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odział w Kościerzynie zaprasza w dniach 25–26 maja do Kościerzyna na XXIX edycję Targów Rolniczo – Ogrodniczych.

Od lat, w ostatni weekend maja, przyjeżdżają do Kościerzyna firmy, instytucje i osoby, dla których sprawy wsi i rolnictwa są szczególnie ważne. Jest to na pewno czas przeznaczony na transfer wiedzy i innowacji do praktyki rolniczej: wymianę doświadczeń, zawieranie kontraktów oraz prezentację najnowszych osiągnięć techniki i technologii rolniczej.

W tegorocznej edycji targów weźmie udział około 200 wystawców z całego kraju. Są to producenci i dystrybutorzy środków, urządzeń oraz sprzętu do produkcji rolniczej i ogrodniczej, przedsiębiorcy, przetwórcy, przedstawiciele instytucji obsługi wsi i rolnictwa oferujący różnorodną ofertę wystawienniczą i handlową.

– Prezentacje i promocje nowych produktów i nowoczesnych technologii wzbogacone są profesjonalnym doradztwem specjalistów naszego ośrodka. Zainteresowani dowiedzą się miedzy innymi o nowych możliwościach finansowania gospodarstw w ramach PROW 2014–2020, zasadach integrowanej produkcji i ochrony roślin, podatkach w rolnictwie, ekologii i ochronie środowiska. Na stoisku wydawniczym ŁODR można będzie dostać broszury tematyczne i inne wydawnictwa – informuje Grażyna Bożyk z ŁODR w Bratoszewicach.

Ponadto na polach obok terenów wystawowych zainteresowani będą mogli zobaczyć 12 odmian pszenic z opóźnionym terminem siewu oraz przygotowane przez firmę Awista Pierwsza z Kobierzycka kolekcje: 43 odmian ziemniaków znajdujących się w Krajowym Rejestrze Odmian, 10 odmian ziemniaków przedmatecznych dawnych polskich odmian i 31 odmian kukurydzy.

– Po raz pierwszy na naszych targach promujemy na tak dużą skalę lokalną żywność wytworzoną przez rolników działających w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego. W strefie „Smakuj regionalne” rolnicy oraz stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich będą zachęcać do degustacji oraz zakupu najsmaczniejszych – bo polskich produktów.
Przygotowaliśmy także warsztaty: kulinarny – dla dzieci, pszczelarski, pielęgnacji i cięcia krzewów, piwowarski. Natomiast KGW i stowarzyszenia działające na naszym terenie przygotowały pokaz pn. Lokalne i tradycyjne smaki, a Jakub Kuroń przeprowadzi pokaz kulinarny dań przygotowanych z lokalnych produktów – dodaje Bożyk.

Źródło: ŁODR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.