Wylewają na pola i pastwiska świeże mleko

Prezydent Donald Tramp ogłosił program wart miliardy dolarów, który przewiduje między innymi bezpośrednie płatności dla producentów oraz interwencyjny skup mięsa, nabiałów i innych produktów rolnych.

Farmerzy z Północnej Karoliny wylewają na pola i pastwiska świeże mleko, którego nie mogą sprzedać. Po zamknięciu restauracji, kawiarni i hoteli popyt spadł o ponad połowę. Jeden z gospodarzy po przeliczeniu wylanego mleka na dolary stracił sumę ok 160 tys. USD.

W Stanach Zjednoczonych stanęła również branża mięsna oraz handel warzywami i owocami. – Konieczność wylewania mleka oraz niszczenia plonów gotowych do wprowadzenia na rynek jest nie tylko stratą finansową, ale także jest bolesne dla tych, którzy je produkują – powiedział Donald Tramp.

Dlatego Departament Rolnictwa USA współpracując z regionalnymi dystrybutorami skupi od rolników towary za 3 miliardy dolarów i przekaże organizacjom charytatywnym, kościołom i grupom pomocy.

Program pomocowy USA wart jest 19 miliardów USD. Program obejmie bezpośrednie płatności dla rolników a także zakupy. 16 miliardów USD na dopłaty zostanie podzielonych między przemysł hodowlany, branże mleczarską i plantatorów roślin gotowych już do zbioru.

Opr. ADA

Źródło: Agrobiznes

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności