Wygrała młodość, innowacyjność i konkurencyjność

Tomasz Musiał, laureat konkursu Ursus Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2017

Tomasz Musiał z województwa lubuskiego zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji  Olimpiady Młodych Producentów Rolnych  2017  organizowanej przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Finał na szczeblu krajowym, miał miejsce podczas 23. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH 2017 w Kielcach. W decydującym starciu swoją wiedzę sprawdziło dziesięciu uczestników.

Choć walka o laur zwycięstwa była zacięta i bezkompromisowa, a wszyscy finaliści prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy rolniczej, Tomasz Musiał okazał się niepokonany. Drugie miejsce zajął Roman Bathelt, a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Czech. Było o co walczyć – finałowa trójka oprócz prestiżu, otrzymała cenne nagrody.

Do konkursu zgłosiło się około 1000 młodych producentów rolnych. Ci którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału Ursus Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2017, aby pojawić się w Kielcach, przeszli długą, trzyetapową drogę.

Myśl przewodnia, tegorocznej 35. edycji wydarzenia – „młodość, innowacyjność, konkurencyjność” – spełniła główne założenia. Młodzi producenci wzbogacili swoje umiejętności zawodowe, pogłębili wiedzę, i doświadczenie oraz rozbudzili ambicje dalszego doskonalenia zawodowego. To wszystko przysłuży się do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa i popularyzacji osiągnięć tej dziedziny – informuje Paulina Świder z Biura Prasowego ZMW.

Finał Ursus Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2017

Źródło: ZMW