Wielki pożar w gospodarstwie rolnym w Dąbrowie Łużyckiej. Czyżby ktoś je podpalił?

Pożar gospodarstwa w Dąbrowie Łużyckiej, fot. KSP Żary
Ogromny pożar budynków gospodarczych, w których składowana była słoma, gasili w nocy z 21 na 22 kwietnia strażacy z Żarów i okolic.

Ogień strawił obiekty w Dąbrowie Łużyckiej. W momencie przybycia pierwszych zastępów strażaków, pożarem objęte były dwa budynki gospodarcze o wymiarach 100 m długości, 20 metrów szerokości i 10 m wysokości. Budynki były wypełnione belami słomy.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, fot. KSP w Żarach
– Jeden z budynków gospodarczych zastano cały w ogniu (w fazie rozwiniętej pożaru), natomiast drugi budynek oddalony około 25 m od pierwszego objęty pożarem był w połowie. Działania zastępów straży pożarnej w pierwszym etapie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych w natarciu i obronie na drugi budynek celem ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru – informują strażacy z komendy powiatowej w Żarach.
Już teraz wiadomo, że straty materialne w wyniku pożaru będą bardzo duża, fot. KSP w Żarach
W działaniach udział brało 15 zastępów i 60 strażaków. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było podpalenie, dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.
Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności